Vücut Kusurlarını Örten Takım Elbise Nasıl Olmalı?

Her insan aynı fiziki yapıda olmadığı için; bireylerin tercih etmeleri gereken takım elbise modellerinin kendi bedenlerine uygun olması gerekmektedir. Esasen doğru modeli seçmenin en uygun yolu takım elbiseleri kendi vücut yapınıza göre tasarlatmaktan yani diktirmekten geçmektedir.

Kilolu Vücut Yapıları İçin Takım Elbise Modelleri

Her ne kadar reklamlarda fit vücuda sahip bireyleri görsek de özellikle ülkemizde kilolu vücut yapısına sahip insan sayısı oldukça fazladır. Eğer kilolu bir vücudunuz varsa kesinlikle dar kesim ve slim fit takım elbise modellerini seçmemeniz gerekmektedir. Özellikle fazla kilolarınızın olduğu göbek bölgenizi kamufle edecek klasik model takım elbiselerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Zayıf Vücut Yapıları için Takım Elbise Modelleri

Büyük Beden takım elbise

Eğer kilo sorununuz yok ise klasik model takım elbise modelleri yerine slim fit tasarımlı takım elbise modellerini tercih etmeniz en doğru tercih olacaktır. Ayrıca normal kilosunun altında olan bireylerin ise kesinlikle bol kesim takım elbise modellerini tercih etmemeleri gerekmektedir.

Zayıf Erkeklerin Takım Elbise Seçerken Yaptıkları Hatalar

Zayıf erkekler seçim konusunda en büyük avantajı elinde tutmaktadır. Zayıf erkeklerin daha regular ve koyu renkli takım elbiseleri tercih etmesi en büyük hatalardan biridir. Zayıflıklar koyu renklerde daha çok ön plana çıktığını düşünseler de kareli, açık renk ve modelin ön planda olduğu takım elbiseler ile kendi tarzlarını ortaya çıkaracakken koyu renklerin monotonluğuna kendilerini kaptırmaları büyük bir olumsuzluk örneğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir