Takım elbise ve mendil uyumu nasıl yakalanır?

Takım elbiseler için tamamlayıcı aksesuarların başında mendiller elmektedir. Ancak tıpkı kravat seçiminde olduğu gibi mendil seçimlerinin de mutlaka takım elbiselerin bütünlüğü göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Bu bütünlük gerek giyim tarzınız ve gerekse şıklığınızın göz doldurması için önem arz etmektedir. Mendil erkekte kibarlık ve nezaket simgesi olarak kullanılmaktadır.

Kravat Modelleri İle Birlikte Mendil Kullanımı

Mendil

Eğer takım elbinizde mendil kullanmaya karar verdiyseniz ve giydiğiniz takım elbisenin içerisinde mutlaka kravat kullanacaksanız tercih edeceğiniz mendilin rengi  kravat ile uyumlu olmalıdır. Kravat ile aynı renk mendil modellerini tercih edebileceğiniz gibi birbiri ile uyum sağlayan kravat ve mendil seçeneklerini de kombinleyebilirsiniz.

Kravatsız Takım Elbise Modelleri Tercihinde Mendil Seçimi

Genellikle slim fit takım elbise modellerinde görülen kravatsız giyim tarzı yaratmak istiyorsanız ve giyim tarzınızı öne çıkarmak için mendil kullanmayı düşünüyorsanız tercih edeceğiniz mendil renginin gömlek renginizle uyumlu olması gerekmektedir.

Mendil Kullanımında En Çok Görülen Yanlışlar

Takım elbise modelleri ile kullanılan mendillerin seçiminde en sık karşılaşılan hatalardan birisi uyumsuz renk modellerinin tercih edilmesidir. Mendil renklerinin mutlaka gömlek, süveter veya kravat renkleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Bunun haricinde yapılan kombinler ne yazık ki şıklıktan ziyade itici bir görünüm sergilemektedir. Mendiller ile birlikte kullanılacak kol düğmeleri tarzınızı daha çekici bir hale getirecektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir