Takım Elbise Temizliği Ve Bakım Rehberi

Takım elbiselerimizi ister günlük kullanım için veya ister özel gün ve geceler için tercih etmiş olalım dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan birisi onların bakım ve temizlikleridir. Ne yazık ki amatörce yapılan takım elbise temizlikleri hem takım elbiselerin görünümlerini bozmakta hem de ömürlerini kısaltmaktadır.

 

Takım Elbise Temizliğinde Doğru Yöntem

 

Takım elbiselerin temizliklerinde en doğru yöntem kuru temizleme adı verilen temizleme yöntemidir. Takım elbiselerin çamaşır makinelerinde yıkanmaları onların şık görünümlerine ciddi zararlar vermektedir. Klasik veya slim fit takım elbise modellerinin kullanım sıklıklarına göre mutlaka kuru temizleme ile temizlenmeleri gerekmektedir. Ancak kuru temizleme işlemi esnasında da kumaşların türüne dikkat edilmelidir.

 

Takım Elbise Temizlik Sıklığı

 

En çok merak edilen sorulardan birisi de takım elbiselerin ne sıklıkta temizlenmeleri gerektiğidir. Eğer takım elbiseleriniz üzerinde bariz bir leke mevcut değilse 6 ayda bir onları kuru temizleyiciye göndermek en uygun tercih olacaktır.

slim fit takım elbise

Takım Elbise Üzerinde Yapılabilecek Değişiklikler

Özellikle hazır kullanılan veya satın alınan takım elbiseler üzerinde geniş kapsamlı bir tadilat yapılması söz konusu olmamakla birlikte, özel dikim takım elbiselerde kişinin yeni bedenine uygun olabilecek ufak değişiklikler terzisi tarafından yapılabilmektedir. Özel dikim olan takım elbiselerin en büyük avantajı üretim aşamasında ileriye dönük istenebilecek değişiklikler için üretilirken bazı payların bırakılması sağlanır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir