Takım elbise ile kullanılabilecek aksesuarlar

Takım elbise modellerinin bütünlüğünü sağlayan ve giyen kişiye daha fazla şıklık ve çekicilik katan aksesuarların tercihi oldukça önemlidir. Ancak her giyim tarzında olduğu gibi takım elbise modelleri ile kullanılacak aksesuarların takım elbise modeli ile ve birbirleri ile uyumlu olmaları gerekmektedir. Bu uyum sağlanamadığı takdirde giyilen takım elbisenin kalitesi ne olursa olsun itici bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Kravat Tercihleri

kravat

Takım elbiselerin en etkileyici ve en dikkat çekici tamamlayıcı unsuru kravat modelleridir. Kravat seçiminde takım elbisenin tarzı ve giyilen gömlek modelleri belirleyici olmaktadır. Kravat tercihlerinde takım elbiselerin klasik mi yoksa spor kesim mi oldukları önem taşımaktadır. Elbise türüne uygun kravat seçimi ile çekici bir tarz yaratılabilir.

Mendil Seçimi

 

mendil

Takım elbise modelleri ile birlikte mendil kullanımı kişinin çekiciliğini artırmakta ve dikkatleri üzerine toplamaktadır. Mendil seçiminde; kravat kullanılmış ise kravat seçimine uygun renklerin; kullanılmamış ise gömlek seçimine uygun renklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Kravat takılmadığı durumlarda eğer yelek veya süveter modelleri tercih edilmiş ise bu modellere uygun renklerin tercih edilmesi uygun olur.

Kol Düğmeleri

 

kol düğmesi

Genellikle klasik takım elbise modelleri ile birlikte tercih edilen manşetli gömlekler için gerekli olan kol düğmeleri takım elbiseler için küçük ancak etkili aksesuarlardır. Kol düğmesi seçiminde tarzınıza uygun bir tercih yapmanız şıklığınızı artıracaktır. Spor bir tarzınız varsa değişik ve ilgi çekici tasarımları olan kol düğmelerini tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Takım elbise ve mendil uyumu nasıl yakalanır? başlıklı makalemizde kravat, mendil ve takım elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir