Takım Elbise Gömleği Nasıl Seçilmelidir

Takım elbiseler şüphesiz ki birlikte giyilen gömlekler ile bir bütün oluşturmalıdır. Bu nedenle takım elbise ile birlikte kullanılacak gömleklerin seçiminde giyilecek takım elbise modelinin, renklerinin ve takım elbisenin giyileceği ortamın iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Gideceğiniz bir ortam için yanlış takım elbise seçimi yapmanız ne yazık ki tarzınıza gölge düşürecek ve saygınlığınızı zedeleyecektir.

İş Hayatı İçin Takım Elbise ve Gömlek Tercihleri

Takım Elbise Gömleği

İş hayatında genellikle klasik takım elbise modelleri tercih edildiğinden takım elbise için seçilecek gömleklerin de bu tarza uygun olması gerekmektedir. Örneğin ince ve zarif çizgilere sahip bir gömleğin düz renk bir takım elbise ile kullanımı size hem otorite hem de şıklık katacaktır. Gömlek seçimlerinde takım elbise ve gömleklerin renk uyumlarına dikkat edilmelidir. Birbirlerinin tamamen tersi olan veya uyumsuz bir görünüme sahip olan kombinlerin yapılması takım elbisenin büyüsünü bozacaktır.

Spor Kesim Takım Elbise ve Gömlek Tercihleri

Spor kesim takım elbise modelleri için klasik gömleklerin aksine spor kesim gömlekler tercih edilmelidir. Bu tarz takım elbiselerin içerisine manşetli gömlek giymek çok da hoş bir görünüm sergilemeyecektir. Ayrıca spor kesim takım elbiseler ile kullanılacak kravat modellerinin de takım elbise bütünlüğüne uygun olması gerekmektedir. Spor takım elbiseler ile klasik model kravatlar yerine modern tasarım kravatların kullanılması gerekmektedir. Bu sayede tarzınızın bütünlüğü korunmuş olur.

Bir önceki yazımız olan Dar Omuzlu Erkekler İçin Takım Elbise Seçim Süreci başlıklı makalemizde Klasik Takım Elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir