Nerede Nasıl Takım Elbise Giyilmelidir?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki; kendinize uygun bir takım elbise modelini hazır tasarımlarla yakalamanız oldukça güçtür. Bu nedenle size mükemmel uyum sağlayan takım elbiselere özel dikim seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Bu nedenle eğer piyasada kendiniz için uygun bir takım elbise modeli bulamıyorsanız mutlaka güvendiğiniz bir terzi ile anlaşarak kendiniz için en uygun modeli diktirmelisiniz.

Takım Elbise Türleri

İş Ortamı ve Toplantılar İçin Takım Elbise Tercihi

Ofis ortamında veya iş görüşmelerinde mutlaka mat tonlara sahip takım elbiseleri tercih etmeniz gerekmektedir. İş hayatında slim fit takım elbise de tercih etseniz en çok dikkat etmeniz gereken husus ciddiyeti yansıtan mat renklerin kullanılmasıdır. Aynı şekilde kıravat seçimlerinizde de renk uyumu önem taşımaktadır. Seçtiğiniz kıracatların takım elbise üzerinden çok fazla dikkat çekmemesi ve çok da sönük kalmaması gerekmektedir. Örneğin gri renk bir takım elbise üzerine lacivert renl bir kravat doğru bir tercih olacaktır.

Yemek Davetleri ve Özel Geceler

Yemek veya eğlence amaçlı düzenlenen bir organizasyona katılacak iseniz bu defa mat yerine mutlaka parlak renklere sahip takım elbise modellerini seçmeniz gerekmektedir. Bu tarz davetlere mat modellerle gitmek hem sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek hem de davet ortamına uyum sağlamayacaktır. Ayrıca bu tarz özel davetlerde mendil ve fular gibi aksesuarları kullanmanız size özgü bir tarz yaratacak ve ilgiyi üzerinizde toplamanıza yardımcı olacaktır.  Saat kullanımı da takım elbisenin getirdiği şıklığı öne çıkaran unsurlardan birisidir.

Bir önceki yazımız olan Klasik Takım Elbise İle Kravat Uyumu Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde Çizgili Takım Elbise, Gömlek ve Klasik Takım Elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir