Klasik Takım Elbise İle Kravat Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde pek çok renk ve desen tasarımına sahip kravat modelleri mağazaların reyon vitrinlerini süslemektedir. Beylerin kravat seçimlerinde en çok düştüğü hatalardan birisi sevdikleri renkleri kravat seçimlerinde tercih etmektir. Ancak kravat seçimlerinde kravatın renk ve deseninin giyilen takım elbise ile uyumu büyük önem taşımaktadır.
Klasik Takım Elbise İçin En Uygun Kravat Modeli

Genellikle iş hayatında tercih edilen klasik takım elbise modelleri için mat renklerin tercih edilmesi gerekir. İş hayatında ciddiyet temalı bir giyim tarzı tercih edildiğinden seçilecek kravat modelinin de buna uygun olması gerekmektedir. Klasik takım elbiseler için düz renk veya çizgili kravat modelleri tercih edilmektedir.

Renk ve Desen Uyumu

takım elbise kravat uyumu

Her ne kadar iş hayatında düz renk veya çizgili kravat modelleri tercih edilse de doğru renk uyumu sağlandığı takdirde desenli kravat modelleri de klasik modeldeki takım elbiseler ile birlikte kullanılabilir. Önemli olan zıt renklerin bir arada kullanılmaması ve rüküş bir görüntü verilmemesi gerektiğidir.

Çizgili Takım Elbise İle Gömlek Seçimi

Takım elbisenin ceketinde yer alan çizgili desenler belirgin ise düz renge sahip gömlek modelleri tercih edilmelidir. Düz dokulu ve renkli gömlek ile ceket arasına girecek bir kazak-süveter ile renk geçişi arasında kontrollü bir süreç yaşanır. Hareketli bir tarza sahip takım elbisede ceket üzerindeki çizgilerin daha silik olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Takım Elbise Temizliği Ve Bakım Rehberi başlıklı makalemizde slim fit takım elbise, takım elbise ve Takım Elbise Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir